KOŁO ŁOWIECKIE "CIS"
Strona główna
członkowie koła
zarząd
obwód
mapa obwodu
Polowania zbiorowe
Prace gospodarcze
statystyki
galeria zdjęć
domek myśliwski
sprzedaż polowań
współpraca z młodzieżą
Grzegorz Gredys - publikacje
archiwum
Prace gospodarcze - 14 stycznia 2007 r.
Ostatnie polowanie zbiorowe w sezonie 2006/2007.
Prace gospodarcze - 16 grudnia 2006 r.
Piękna pogoda towarzyszyła nam w dniu prac gospodarczych. W pierwszej kolejności zworkowaliśmy wysypany luzem w stodole owies. Później łowczy utworzył 2 grupy. Pierwsza grupa miała za zadanie zniszczyć starą ambonę nr 4 oraz dokonać przeglądu i naprawy ambony nr 6. Druga grupa miała za zadanie postawienie ambony na Kępie.Prace gospodarcze - 25 listopada 2006 r.
W dniu dzisiejszym miałem przyjemność prowadzenia polowania zbiorowego. Pędziliśmy kolejno drewniany Kamień, Kwiatki, Rozerwną Flintę, Warszawę i Starą Leśniczówkę (Zibenzberg). Polowanie odbyło się przy bardzo dobrej pogodzie. W kolejnych miotach spotykaliśmy jelenie, dziki i muflony. Hubert w dniu dzisiejszym darzył i na rozkładzie polowania znalazła się łania, którą pozyskał Janusz Gurdak i 2 dziki strzelone przez Rysia Suduła i zaproszonego gościa z Koła Łowieckiego "WRZOS" Adama Bierutę. W polowaniu udział wzięło 13 strzelb: Grzegorz Gredys, Ryszard Suduł, Adam Lichocki, Kazimierz Gurdak, Janusz Gurdak, Edmunt Lichocki, Czesław Pokotowski, Jan Majkowski z gościem, Grzegorz Przewłocki, Henryk Sarna, Janusz Zborowski, Bronisław Gorgol, Adam Bieruta i kandydat R


Odwodnienie domku - 29 listopada 2006 r.
Zaprzyjaźniona firma wykonała nam odwodnienie domku myśliwskiego. Wykopany został rów głęboki na przeszło 2 metry od piwnicy domku w stronę domu Marczewskiego na odcinku około 50 metrów. Na dnie wykopanego rowu położone zostały rury odprowadzające wodę z piwnicy domku. Całośc została zasypana i praca zakończona. Wiosenne roztopy nie zaleją już nam piwnicy po sufit.
Prace gospodarcze - 25 listopada 2006 r.
Na prace gospodarcze przybyło sporo osób. W łowisko wywiezione zostało dzisiaj około czterech ton buraków. Pod paśnikami wkopane zostały koryta drewniane na paszę dla muflonów. Dodatkowo w łowisku założonych zostało 10 lizawek. Dokończylismy również budowę ambony na cyganówce.


Polowanie zbiorowe - 19 listopada 2006 r.
W polownaiu udział "wzięło" 13 strzelb. Polowanie poraz pierwszy w życiu poprowadził Janusz Gurdak i trzeba przyznać, że debiut wypadł bardzo dobrze. W łowach uczestniczyło również dwóch zaproszonych gości. Szczyty górskie cały dzień pokryte były gęstą mgłą. Kolejno pędziliśmy młodniki nad Potworowem i Bardem, potem Jesionki, Buka Sasaka i Cisa. W ostatnim miocie Piotr Mazur i Kaziu Gurdak wpisali się w protokół polowania, jako strzelcy dzików. Polowanie miało jeszcze jeden miły akcent - na zaproszonego gościa w pięciu miotach wyszło w sumie 6 lisów, w tym w ostatnim miocie aż 4. Kolega oddał łącznie 6 strzałów do lisów z kuli. Jeden zakończył sie sukcesem. Pomiędzy pędzeniami zjedliśmy przy ognisku kiełbaski i zagryźliśmy dość twardymi, ale smacznymi pączkami. Całe polowanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze.


uroczyste Polowanie Hubertowskie - 04 listopada 2006 r.
Na polowaniu pędzone były 3 mioty - Drewniany kamień, Rozerwana Flinta i Warszawa. W dniu dzisiejszym św. Hubert darzył i na pokocie znalazły się: łania i 2 dziki. Polowanie zakończyło się uroczystym pokotem. W polownaniu gościńnie uczestniczyło 2 kolegów z zaprzyjaźnionego koła z Czech. Królem polownaia został łowczy Ryszard Suduł, który pozyskał łanię. Jednak na szczególną uwagę i uznanie zasługuje kolega Bronisław Gorgol, który w wieku 83 lat, brał czynny udział w polowaniu i strzelił pięknego wycinka z odległości 100 m. kolega Gorgol do PZŁ należy już 59 lat. Po zakończeniu polowania myśliwi z żonami i goście zasiedli w domku myśliwskim do wspólnej biesiady. na stołach serowany był pyszny bigos kolegi Jana Majkowskiego, sałatki, ryby marynowane w occie, szaszłyki, wędliny i ciasto.Walne Zebranie - 22 października 2006 r.
Walne zebranie rozpoczęło się bardzo miłym akcentem. Dwóch kolegów Kazimierz Gurdak i Ryszard Suduł otrzymali z rąk Pana Kasprzyka, przedstawiciela władz Zarządu Okręgowego PZŁ, brązową i srebrną odznakę łowiecką. Poza tym Walne Zgromadzenie ustanowiło nową uchwałę koła. Łowczy Ryszard Suduł przeprowadził również szkolenie z zakresu bezpieczeństwa na polowaniu.

Prace gospodarcze - zbieranie buraków 14 października 2006 r.
Buraki zbieraliśmy w okolicach Ząbkowic, na polu, gdzie świeżo posiano pszenicę. Frekwencja dopisała - na prace przybyło około 20 osób. W ciągu około 4 godzin nazbieraliśmy kopiatą przyczepę buraków cukrowych, które jeszcze w tym tygodniu zostanął wywiezione do łowiska. Na zakończenie upiekliśmy kiełbaski i posiedzielismy przy ognisku.
Dzik na rykowisku - 24 września 2006 r.
Początek rykowiska. Siedzę na warstwicy 80 metrów pod szczytem. W biały dzień przechodzi w odległości 50 metów ode mnie chmara jeleni z bykiem ósmakiem w III - IV głowie. Byk pomrukuje podążając za chmarą. Zrezygnowałem z odstrzału, pomimo że byk był selektem, w końcu to początek rykowiska. Jelenie znikły za górą, a ja poszedłem drogą w drugą stronę. W gęstym młodniku za zakrętem udało mi się, w luce pomiedzy drzewkami strzelić ładnego przelatka.


Prace gospodarcze - 16 wrzesnia 2006 r.
16 września przy pięknej pogodzie odbyły się prace gospodarcze. Frekwencja nie dopisała zbytnio (było 5 osób), ale zaplanowane prace zostały wykonane. Odsnłonięte zostały z zarośli 2 ambony na Kępie i poprawiona została 1 zwyżka. Prace zakończyły się ogniskiem i pieczeniem kiełbaski.


Poletko żerowe Zibenzberg - 16 lipca 2006 r.
Przepiękny widok na poletko żerowe Zibenzberg. Łowczy Ryszard Suduł przypilnował terminów agrotechnicznych, dzieki czemu wyrósł piekny owies. Lada dzień owies stanie się "stołówką" dla jeleni i dzików

Poletko "Długa Łąka" - 02 lipca 2006 r.
Widok na poletko Długa Łąka. Niedawno skoszone i skopcowane zostało siano. Jedno z najpiękniejszych miejsc w łowisku.

Sianokosy - 20 czerwca 2006 r.
W dniu 20 czerwca odbyły się prace gospodarcze. Zwieziona została do stodoły cała przyczepa siana. Dodatkowo na łące dzierżawionej przez koło nad Bardem - Jutrzenka, przewrócone zostało siano.


Walne Zebranie - 14 maja 2006 r.
W dniu 14 maja 2006 roku w domku myśliwskim w Brzeźnicy odbyło się Walne Zebranie Koła Łowieckiego "CIS" . Zebranie rozpoczęło się o godzinie 14:00, a zakończyło aż po 20:00. Mimo burzliwych momentów, zebranie zakończyło się sukcesem.
Zarząd w całości otrzymał absolutorium od zgromadzenia. Podjęte zostały ważne uchwały koła na nowy sezon. Jedną z nowinek jest premia w wysokości 10 zł za każdego pozyskanego lisa. Walne Zgromadzenie powołało również 5 członka zarządu w osobie kolegi Janusza Gurdaka, na którego głosowało 100 % zgromadzonych.

zarząd Koła Łowieckiego "Cis", od lewej prezes, sekretarz, łowczy, skarbnik
Prace gospodarcze - 06 maja 2006 r.
W dniu 06 maja 2006 roku spotkali się członkowie koła na pracach gospodarczych w Brzeźnicy. Celem spotkania było:
  • wyłożenie soli
  • wyczyszczenie paśników z resztek siana i karmy
  • przekopanie i zwapnowanie podłoża pod paśnikami
  • wykonanie drobnych napraw paśników
  • rozsianie nawozów na poletkach żerowych
  • zagospodarowanie poletka na Opolnicy
  • zasilenie pasów zaporowych w kukurydzę
Przystrzeliwanie broni - 29 kwietnia 2006 r.
W dniu 29 kwietnia na strzelnicy w Biernacicach odbyło się przystrzeliwanie broni zorganizowane dla członków Koła Łowieckiego "CIS"
Wywóz paszy i siana zima 2006
Zima przywitała nowy rok mroźno i śnieżnie. W takich warunkach w lesie mozna poruszać się jedynie nielicznymi odśnieżonymi drogami i to ciągnikiem z napędem na 4 koła. Na zjęciach łowczy Ryszard Suduł z kandydatami.

Copyright @ Grzegorz Gredys