KOŁO ŁOWIECKIE "CIS"
członkowie koła
zarząd
obwód
mapa obwodu
Polowania zbiorowe
Prace gospodarcze
statystyki
galeria zdjęć
domek myśliwski
sprzedaż polowań
współpraca z młodzieżą
Grzegorz Gredys - publikacje
aktualności z życia koła
archiwum
SŁOŃCE
DATA WSCHÓD

ZACHÓD


09.06.23
10.06.23PEŁNIA
11 czerwca
Google


WWW cis.radiuz.pl
PZŁ
Oficjalna strona PZŁ
Wszystko o łowiectwie
Dziennik łowiecki
Koła łowieckie w Polsce
SKLEPY INTERNETOWE
Odzież, buty - Tagart
Odzież, buty - Silva
kaliber
Alert
Noże-Kopromed
Artemix
CIEKAWE STRONY
Ceska Zbrojovka
KYNOLOGIA
psy myśliwskie
posokowce
legawce
RUSZNIKARNIE
J.Szymkowiak - Poznań
Zielonka k/Warszawy
K.Buczek - ŁódĽ
CZASOPISMA ŁOWIECKIE
Łowiec Polski
Brać Łowiecka
Wydawnictwo łowieckie
W kilku zdaniach o obwodzie
Obwód (nr 345 - okręg wałbrzyski) rozciąga się od Barda po Srebrną Górę w paśmie Gór Bardzkich. Teren w całości leży w obszarze nadleśnictwa Bardo. Obszar łowiska wynosi nieco ponad 3500 ha i w znacznej części jest to teren leśny. Występują tu głównie lasy mieszane, z przewagą świerków, buków, dębów i jesionów.
W części środkowej naszego obwodu,w okolicach "Cisowej Góry", znajduje się piękny rezerwat cisów, ponoć największy w Polsce. Bardzo licznie występują na terenie lasu salamandry, przy odrobinie szczęścia można również spotkać padalca i bociana czarnego, który u nas gniazduje. Jeśli chodzi o większe zwierzęta, to w naszych lasach bytują jelenie, sarny, dziki, muflony, lisy, kuny, borsuki, tchórze.
Spotkać możemy jeszcze kilka mniejszych drapieżników, czasami w obszarze polnym uda się dostrzec zająca, kuropatwę, czy bażanta, chociaż muszę przyznać, że spotkanie ostatniej trójki w ostatnich latach należy do rzadkości. Przez tereny niemal całego naszego obwodu prowadzi niebieski szlak. Idąc ścieżkami szlaku mamy zagwarantowane piękne widoki, wizytę w rezerwacie cisów, spotkania z czarno-żółtymi salamandrami, a przy odrobinie szczęścia możemy zobaczyć jelenia, sarnę czy dzika, a już na pewno zagwarantowany mamy spokój i ciszę wśród nierozreklamowanej przyrody Gór Bardzkich.
Bardzo serdecznie zapraszam wszystkich do odwiedzenia Gór Bardzkich. Przejście szlaku z Barda do Srebrnej Góry zajmie nam w tępie spacerowym nie więcej niż dzień.